Wspólnota Szensztacka

Ruch Szensztacki jest jednym z wielu Ruchów religijnych, rozwijajacych się w wspólnocie Kościoła Katolickiego. Ruch ma charakter Maryjny. Założony został w dniu 18 pażdziernika 1914 roku w Szensztat k. Koblencji w Niemczech przez Sługę Bożego Ojca Józefa Kentenicha, który wypracował nowy system pedagogiczny pomagający osiagnąć dojrzałość chrześcijańską oraz mobilizujacy do aktywnego włączenia się w życie Koscioła. Celem ruchu Szensztackiego jest moralne i duchowe odnowienie świata poprzez wychowanie nowego człowieka do życia w nowej społeczności.

Maryja w Ruchu Szensztackim czczona jest jako Matka Trzykroć Przedziwna.
Dlaczego trzykroć i dlaczego przedziwna ?

Ponieważ jest Córką Boga, Matką Syna Bożego i oblubienicą Ducha Świętego.  Dla nas jest wzorem  i orędowniczką w trudzie ziemskiego pielgrzymowania.
Każdy z nas chce być dobrym człowiekiem, autentycznym, prawdziwym chrześcijaninem i pragnie zmienić świat, by był bardziej ludzki, bezpieczny, sprawiedliwy, by ludzie mogli żyć w zgodzie i pokoju. Maryja uzdolni Cię do tego upraszając Ci dary Ducha Świętego: mądrości, męstwa, umiejętności… uprosi Ci odwagę i moc ducha.